KONST / Litografier / Färglitografi 9234514
*
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 19:12:03
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk mÃ¥lare född 1909 i Kristianstad, död 1971.Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16